Helikindlad siseuksed

Kodu teeb koduks rahu ja vaikus. Välisuste helikindluse kõrval on olulised ka helikindlad siseuksed. Kui sina vihud kodukontoris tööd, laps harjutab teises toas viiulimängu ning neljakäpaline lemmik korraldab koridoris ringi joostes parajat mürglit, võib see lahkhelisid tekitada. Õnneks on meie valikus head helikindlad siseuksed, mis aitavad selliseid olukordi vältida. 

 

Helikindlad siseuksed. Mida pead neist kindlasti teadma?

Helikindlat siseust valides soovitame valida puitlaastplaat sisuga ukse, sest see ei kõmise nagu kärgpapp, on tugevam ning koos tihendi, lengi ja lävepakuga on uks ka helipidavam. 

Kui võimalik, vali helikindlad siseuksed vastavalt projekteerimistingimustes olnud nõuetele. Kui seda kirjas pole, arvesta enda ja oma pereliikmete soovidega. Mõni soovib, et kodus valitseks täielik vaikus, teisele jälle meeldib kui veidi elu ja melu läbi kostub. Samuti pea silmas konkreetset tuba, kuhu uks läheb. Näiteks elutoa uks ei pea ilmtingimata olema sama helikindel kui magamistoa uks, aga loomulikult oleneb kõik isiklikust eelistusest. 

 

 

Üldiselt ongi heliisolatsioon kõige praktilisem magamistoas, kabinetis ja lastetoas, kuid oluline on meeles pidada, et igasse seinaavasse kõik helikindlad siseuksed ei sobi. Ukse valimine sõltub suuresti hoone ventilatsioonist. Kui ventilatsiooniplaan eeldab, et õhk liigub ukselehe alt, peab jääma tuulutus ning heliisolatsiooniga ust paigaldada ei saagi, sest sellisel uksel on lävepakk valmistatud nii, et sealt ei liiguks läbi ei heli ega õhk. 

Tähtis on teada, et alati ei pruugi müra sinuni jõuda läbi ukse. Kui seina helikindlus on kehv, tuleks tegeleda selle parandamisega, sest kui heli kostub läbi seina, ei päästa helikindlad siseuksed olukorda.

Kui tegemist on spetsiaalse helikindla uksega, on mõistlik see lasta spetsialistil paigaldada. Sest kui ise paigaldamisel läheb midagi valesti, on raske soovitud helikindlust saavutada.

Meie siseuksed

Siseustest on populaarne sileuks, mis on klassikaline sileda pinnaga uks. Meie valikus on nii ühepoolsed kui ka kahepoolsed siseuksed, samuti siseuksed klaasiga. Klaasavadega ustel on erinevad raamijaotused ja klaasitüübid.

Palju eelistatakse ka püst- ja ristspoonidega siseuksi. Spoonitud uste puhul tuleb silmas pidada, et kuna looduses on iga puidutüvi eri tooni ja tekstuuriga, esineb spoonidel tihti värvimuutust, oksakohti ja teisi eripärasusi. Spoonitud uksi viimistleme vastavalt soovile kas peitsides või lakkides. Aitame sul leida just selle õige ukse, mida oled otsinud. Meie nn võtmed kätte lahendus tagab kliendi rahulolu. 

Kolm põhjust, miks meiega koostööd teha

1. Aitame suuremate ja väiksemate detailidega

Ust valides on rohkelt olulisi detaile, alates ukse käelisusest ja sellest, kas uks avaneb sisse- või väljapoole, lõpetades erinõuete ja piirdeliistudega. Oleme sinu kõrval, et sinu uks valmiks selline nagu soovid.

2. Teeme kindlaks, et uks sobib omale kohale

Mõõdame ära sinu korteri seinas oleva ava. Tegemist on tähtsa toiminguga, sest vastasel juhul võid endale kogemata osta ukse, millega pole suurt midagi teha. 

3. Transpordime ja paigaldame

Viime vana ukse ära ja paneme uue ette.

Skandinaavias hinnatud helikindlad siseuksed

Oleme Viljandi Aken ja Uks ametlik esindaja. Meie valikus on ka helikindlad siseuksed. Uksed on kvaliteetsed ning Skandinaavias hinnatud. 

Kui sind huvitavad helikindlad siseuksed või sul on muid küsimusi meie uste kohta, võta meiega julgelt ühendust. Vastame kõikidele küsimustele ning oleme nii nõu kui jõuga teile ukse valikul abiks.