Soojapidavad välisuksed

Ust valides tuleb silmas pidada mitmeid eri omadusi, üheks tähtsamaks neist on soojapidavus. Keegi meist ei soovi, et toasoe ukse kaudu välja lipsaks või kõle talvetuul sisse puhuks.

 

Millised uksed on kõige soojapidavamad?

Puituste soojapidavus on teada-tuntud. Puit on kahtlemata üks soojapidavamaid välisuksematerjale. Meie klaasiavata puituste puhul on soojapidavus U=0,77 W/m²K ja klaasiavaga puituste puhul on U=1,0 W/m²K.  

Alumiiniumuksed on samuti ääretult soojapidavad välisuksed. Tänu uutele tehnoloogiatele on alumiiniumustel madalad U-väärtused, mis vastavad tänapäevastele ehitusnõuetele. Alumiiniumuste U väärtused on kas 0,65 W/m²K või 0,68 W/m²K. 

Nii puit- kui ka alumiiniumuksed peavad piisavalt sooja ka külmal talvepäeval.

 

 

Kuidas saada ust soojapidavamaks?

Uks võib olla küll soojapidavast materjalist, kuid kui tihendeid pole, võib uksest ikkagi tuult läbi tulla. Meil on müügis ühe (T1) ja kahe (T2) tihendiga soojapidavad välisuksed. Ühe tihendiga soojapidavad välisuksed sobivad eriti hästi tuulekojaga ja kahe tihendiga välisuksed ilma tuulekojata eramutesse. Tihenditega välisuksed aitavad küttearvetelt säästa märkimisväärse summa. 

Alati on võimalik kasutada ka lisaust. Nii saab välisuksena kasutada ust, mis on küll kena, kuid mitte niivõrd soojuskindel. 

Vastupidavad uksed

Meie välisuksed muudab eriti vastupidavaks niiskuskindel polüstüreenplaat, ukse kujukindluse tagavad konstruktsioonis paiknevad alumiiniumlehed. Lävepakk on tammepuidust ja kaitstud alumiiniumliistuga. 

Välisukse muster on standardina avanemise pool. Kui tellid teakspooniga välisuksed, freesime ukselehele mustri või katame selle spoonitud dekoratiivkilpidega. Klaasiavadega ustel on kahekordne klaaspakett.

Soojapidavad välisuksed toodame standardmõõtudes 890 x 2088 mm või 990 x 2088 mm. Samuti saab tellida kahepoolseid ja laiendiga uksi, mis võimaldavad avatavaks teha laiemaid avasid. 

Uksekomplekti kuuluvad ukseleht, lenk, lävepakk, hinged ja lukukorpus. Meie valikus on nii spoonitud (teak) kui ka värvitud, klaaspaketiga ning ilma klaaspaketita, erinevate laiuste ja kõrgustega välisuksed. 

Kolm põhjust, miks meiega koostööd teha

1. Aitame suuremate ja väiksemate detailidega

Ust valides on rohkelt olulisi detaile, alates ukse käelisusest ja sellest, kas uks avaneb sisse- või väljapoole, lõpetades erinõuete ja piirdeliistudega. Oleme sinu kõrval, et sinu uks valmiks selline nagu soovid.

2. Teeme kindlaks, et uks sobib omale kohale

Mõõdame ära sinu maja seinas oleva ava. Tegemist on tähtsa toiminguga, sest vastasel juhul võid endale kogemata osta ukse, millega pole suurt midagi teha.

3. Transpordime ja paigaldame

Viime vana ukse ära ja paneme uue ette.

Skandinaavias hinnatud soojapidavad välisuksed

Oleme Viljandi Aken ja Uks ametlik esindaja. Meie müüdavad soojapidavad välisuksed peavad Eesti heitlikule kliimale vastu, on kvaliteetsed ning Skandinaavias hinnatud.

Kui sind huvitavad soojapidavad välisuksed või sul on muid küsimusi meie uste kohta, võta meiega julgelt ühendust. Vastame kõikidele küsimustele ning oleme nii nõu kui jõuga teile ukse ukse valikul abiks.