Välisuksed majale

Välisuks loob sinu kodust esmamulje. Seetõttu on oluline, et uks oleks nii kvaliteetne ja Eesti muutlikule ilmale vastupidav kui ka esteetiline ning majastiiliga sobiv. Puituksed on klassikaliselt elegantsed, alumiiniumuksed lisavad seevastu kodule omapära.

Vastupidavad ja soojakindlad uksed

Meie välisuksed majale muudab vastupidavaks niiskuskindel polüstüreenplaat, kujukindluse tagavad konstruktsioonis olevad alumiiniumlehed. Klaasiavata uste puhul on soojapidavus U=0,77 W/m²K ja klaasiavaga uste puhul on U=1,0 W/m²K.

Lävepakk on tammepuidust ja kaitstud alumiiniumliistuga. Müüme ühe (T1) ja kahe (T2) tihendiga välisuksi. Ühe tihendiga välisuksed majale sobivad eriti hästi tuulekojaga ja kahe tihendiga välisuksed ilma tuulekojata eramutesse.

Välisukse muster on standardina avanemise pool. Kui tellid teakspooniga välisuksed majale, freesime ukselehele mustri või katame selle spoonitud dekoratiivkilpidega. Klaasiavadega ustel on kahekordne klaaspakett või soovi korral kolmekordne klaaspakett

Välisuksed majale toodame standardmõõtudes 890 x 2088 mm või 990 x 2088 mm. Samuti saab tellida kahepoolseid ja laiendiga uksi, mis võimaldavad avatavaks teha laiemaid avasid.

Uksekomplekti kuuluvad ukseleht, lenk, lävepakk, hinged ja lukukorpus. Meie valikus on nii spoonitud (teak) kui ka värvitud, klaaspaketiga ning ilma klaaspaketita, erinevate laiuste ja kõrgustega välisuksed.

Millist ust valida?

Millised on head eramaja välisuksed? Kõik oleneb sinu maitsest, soovidest, maja (ning ka ümbruskonna) arhitektuurist ning sinu eramu asukohast. Kui elad lärmakas piirkonnas, on tarvis väga hea helisummutusega ust. Kindlasti peab uks olema turvaline ning pidama sooja. Silmas tuleb pidada ka seda, mis ilmakaares uks paikneb. Lõunapoolne uks saab (isegi põhjamaises kliimas) rohkelt päikesekiirgust ning seda tuleb ukse valikul arvestada ehk sinna tuleks paigaldada pigem heledam uks.

Meie valikus on klaasiga, laiendiga, profiiliga, spooniga, teak ning värvitud välisuksed majale. Samuti alumiinium- ja rõduuksed.

Kuigi puidust välisuksed majale on täielik klassika, on populaarsed ka alumiiniumuksed.

Nende eelisteks on:

Soojapidavus. Tänu uutele tehnoloogiatele on alumiiniumustel madalad U-väärtused, mis vastavad tänapäevastele ehitusnõuetele.

Eristuv disain. Alumiiniumist välisust valides võid tuua esikusse lisavalgust, kui valid disainiga sobiva klaasist külgelemendi.
Keskkonnasõbralik. Alumiinium on maakoore üks levinumaid maavarasid ning samas väga energiatõhus materjal ümbertöötlemiseks.
Tulekindel. Alumiinium sulab 660 kraadi juures, kuid suudab aeglustada tule levikut ning ei eralda seejuures toksilisi gaase.
Turvalisus. Tegemist on kerge kuid tugeva materjaliga. Vastupidav konstruktsioon pakub sissetungijate eest kaitset.
Mugavus. Selline välisuks ei vaja hoolt ega üle värvimist ning on Eesti ilmastikule ja ka niiskusele vastupidav.

 

Välisuksed majale vali varakult

Uste ja akende valikuga on mõistlik tutvuda hoone projekteerimise käigus. See väldib olukorda, kus üldehituses erinevad ukseavad standardist ning kõikidele maja sise- ja välisustele lisandub erimõõdu tasu, mis võib olla 15% kuni 50% hinnast.

Ukse mõõdistust ning paigaldust soovitatakse tellida ühest firmast, sest see aitab vältida potentsiaalselt segadust. Nüansse ning detaile on mitmeid, seepärast on loogiline, et ukse paigaldaja on varasemalt ka mõõdistuse teostanud.

Kolm põhjust, miks meiega koostööd teha

1. Aitame suuremate ja väiksemate detailidega

Ust valides on rohkelt olulisi detaile, alates ukse käelisusest ja sellest, kas uks avaneb sisse- või väljapoole, lõpetades erinõuete ja piirdeliistudega. Oleme sinu kõrval, et sinu uks valmiks selline nagu soovid.

2. Teeme kindlaks, et uks sobib omale kohale

Mõõdame ära sinu maja seinas oleva ava. Tegemist on tähtsa toiminguga, sest vastasel juhul võid endale kogemata osta ukse, millega pole suurt midagi teha.

3. Transpordime ja paigaldame

Viime vana ukse ära ja paneme uue ette.

Skandinaavias hinnatud välisuksed majale

Oleme Viljandi Aken ja Uks ametlik esindaja. Meie müüdavad välisuksed majale peavad Eesti heitlikule kliimale vastu, on kvaliteetsed ning Skandinaavias hinnatud.

Kui sind huvitavad välisuksed majale või sul on muid küsimusi meie uste kohta, võta meiega julgelt ühendust. Vastame kõikidele küsimustele ning oleme nii nõu kui jõuga teile ukse ukse valikul abiks.