Siseuksed

Siseuksed mängivad ruumide kujundamisel tähtsat rolli, kuid neil on veel mitmeid teisi olulisi funktsioone, näiteks esteetiline. Sul võib olla maailma ilusaim kodu, kuid valesti valitud uksed rikuvad üldpilti. Uksed peavad sobima nii põranda kui ka kogu interjööriga. Samuti on siseustel mitmeid praktilisi lisafunktsioone nagu tule-, müra-  ja niiskuskindlus.

Siseustest on populaarne sileuks, mis on klassikaline sileda pinnaga uks. Meie valikus on nii ühepoolsed kui ka kahepoolsed siseuksed, samuti siseuksed klaasiga. Klaasavadega ustel on erinevad raamijaotused ja klaasitüübid.

Palju eelistatakse ka püst- ja ristspoonidega siseuksi. Spoonitud uste puhul tuleb silmas pidada, et kuna looduses on iga puidutüvi eri tooni ja tekstuuriga, esineb spoonidel tihti värvimuutust, oksakohti ja teisi eripärasusi. Spoonitud uksi viimistleme vastavalt soovile kas peitsides või lakkides. Aitame sul leida just selle õige ukse, mida oled otsinud. Meie nn võtmed kätte lahendus tagab kliendi rahulolu. 

Oleme Viljandi Aken ja Uks ametlik esindaja. Meie müüdavad puidust siseuksed on kvaliteetsed ning Skandinaavias hinnatud. Lisaks aitame sind kõigi uste paigaldamisega seotud toimingutega – näiteks avade mõõdistusega, vanade uste demonteerimise ja utiliseerimisega, uue ukse paigalduse ning transporditeenusega. Samuti paigaldame vajalikud piirdeliistud, lukud ja käepidemed. 

Vaata siit, missugused SISEUKSED ON MEIL VALIKUS.

Spoonitud ja puidust siseuksed

Spoonitud siseustel kasutame nii püst- kui ristspooni. Tellida saab erinevaid puiduspoone, mille hulgas on paljude puuliikide naturaal- või tehisspoonid.

Spooni valikul juhime tähelepanu sellele, et spoonil esineb tihti värvimuutust, oksakohti ning teisi puidule loomulikke eripärasusi, sest looduses on iga puidutüvi eri tooni ja tekstuuriga.

Viimistluseks saab valida peitsimise, õlitamise, lakkimise vahel. Tehiskatetest kasutame tammemelamiini.

Männipuidust siseuksed

Oksaga männipuidust siseuks on traditsiooniline täispuituks, mis sobib kõikidesse interjööridesse.
Puidust uksi toodame lakituna või viimistlemata. Viimistlemata ust on võimalik õlitada, peitsida, lakkida või värvida paljudes võimalikes värvitoonides. Korraliku hoolduse puhul kestavad uksed mitmeid põlvkondi.

Tugevdatud siseuksed

Tugevdatud siseuksed on mõeldud kohtadesse, kus uste kasutamine on intensiivsem. Seda tüüpi uksed on kaalult raskemad ja vastupidavamad. Tugevdatud siseuksed on sobivad ühiskondlikesse hoonetesse, nagu bürood, haiglad, koolid, lasteaiad.

Niiskuskindlad siseuksed

Niiskuskindlaid siseuksi kasutakse köetavates töö- ja eluruumides. Ukse pealispind on kaetud kõrgsurvelaminaadiga ja ukselehe servad on valmistatud kase-, saare- või tammepuidust. Uks talub lühiajalist lausvett ja kasutamist suure relatiivse õhuniiskuse tingimustes, mille järel peab ruumis toimuma intensiivne õhuvahetus, et niiskus langeks normaalsele tasemele.

Vaata siit, MISSUGUSED SISEUKSED ON MEIL VALIKUS