Välisuksed korterile

Korteri välisuste puhul on turvalisus alati esikohal olnud, kuid unustada ei saa teisi tähtsaid aspekte, näiteks välimust, helipidavust ja tulekindlust. Meie kvaliteetsetel ustel on kõik vajalikud omadused, mis ühel korralikul uksel olema peavad. 

Meie uksekomplekti kuuluvad ukseleht, lenk, lävepakk, hinged ja lukukorpus. Valikus on nii spoonitud uksed kui ka värvitud, erinevate laiuste ja kõrgustega välisuksed korterile. 

 

Kaheksa asja, mida korteri välisust valides silmas pidada

Märkasid ilusat ust? Ainult sellest ei piisa. Korteriust valides tuleb arvestada mitmete erinevate asjaoludega. 

Uks peab sobima kortermaja koridori ülejäänud ustega nii värvilt kui ka stiililt. 

Vali õige uks. Tavaline siseuks ei sobi korteriukseks. Igale seinaavale on olemas õige toode, mis on vastupidav ja mida on mugav kasutada. Õiges kohas õiget ust kasutades säilib ka tehasegarantii. 

Tänapäevaste nõuete kohaselt peavad välisuksed korterile olema tuletõkkega ning seda kontrollitakse punktuaalselt. Paljudel odavatel korteriustel ei ole vajalikke sertifikaate ja seetõttu ei ole nad ka turvalised. 

 

 

Samuti peavad välisuksed korterile korralikult heli pidama. Hea heliisolatsiooni nimel soovitame üle vaadata ust ümbritseva seina isolatsioon. Vajadusel tuleb sein helipidavamaks muuta. 

luline on, kas trepikojas on soe või külm. Tule- ja helitõkkeustel on kaks kvalifikatsiooni. Sooja koridori siseukse võib paigaldada siis, kui temperatuuride erinevus kahel pool ust ei ole rohkem kui 5 kraadi. Kui trepikojad on jahedad, tuleb valida uks, mille lubatud temperatuuride erinevus kahel pool ust on kuni 20 kraadi. Kui koridoris on aga talviti väga külm, ei sobi neist kumbki ning korteriühistu peaks alustuseks koridori soojapidavust parandama. Külma koridori puhul on küll võimalus paigaldada korteri välisukseks eramu tuletõkkeuks, kuid sellisel juhul tuleb meeles pidada, et see ei ole piisava heliisolatsiooniga, et end korteris mugavalt tunda.

Meie välisuksed korterile on tänapäevaselt turvalised, kuid vargate peletamisel on kõige olulisem kvaliteetne lukk. Soovitame valida turvaluku. See on küll kallim, kuid seetõttu ka tõhusam. 

Kui tegemist on uue hoonega, on uste valikuga mõistlik tutvuda hoone projekteerimise käigus. See väldib olukorda, kus üldehituses erinevad ukseavad standardist.

Ukse mõõdistust ning paigaldust soovitame tellida ühest firmast, sest see aitab vältida potentsiaalselt segadust. Nüansse ning detaile on mitmeid, seepärast on loogiline, et ukse paigaldaja on varasemalt ka mõõdistuse teostanud.

Kolm põhjust, miks meiega koostööd teha

1. Aitame suuremate ja väiksemate detailidega

Ust valides on rohkelt olulisi detaile, alates ukse käelisusest ja sellest, kas uks avaneb sisse- või väljapoole, lõpetades erinõuete ja piirdeliistudega. Oleme sinu kõrval, et sinu uks valmiks selline nagu soovid.

2. Teeme kindlaks, et uks sobib omale kohale

Mõõdame ära sinu korteri seinas oleva ava. Tegemist on tähtsa toiminguga, sest vastasel juhul võid endale kogemata osta ukse, millega pole suurt midagi teha.

3. Transpordime ja paigaldame

Viime vana ukse ära ja paneme uue ette.
 

Skandinaavias hinnatud välisuksed korterile

Oleme Viljandi Aken ja Uks ametlik esindaja. Meie valikus on puidust ja metallist soojapidavad välisuksed korterile. Uksed on kvaliteetsed ning Skandinaavias hinnatud. 

Kui sind huvitavad välisuksed korterile või sul on muid küsimusi meie uste kohta, võta meiega julgelt ühendust. Vastame kõikidele küsimustele ning oleme nii nõu kui jõuga teile ukse valikul abiks.