Kui on plaanis korteri tuletõkkeukse vahetus!

Kortermajade renoveerimise käigus valitavate avatäidete puhul tuleb eelkõige jälgida seadustest tulenevaid nõudeid. Lisaks nõuetele vastava ukse valikule tuleb suurt tähelepanu pöörata avatäidete sobivusesle oma vastupidavuse poolest.

Uste viimistluse pool on oluline kuid teisejärguline. Alustada tuleb uste nõuetele vastavusest!

Korterisse viivad uued tuletõkkeuksed peaksid vastama kindlasti tulepidavusklassile EI30 või mõne projekti puhul olenevalt korrusest ka EI60 klassile.  Antud info on ära toodud ehitus- või renoveerimisprojektis. Kui hoonele on  Päästemati poolt teostatud audit tuleb lisaks jälgida auditis välja toodud ettekirjutusi.

Korteri tuletõkkeuste valikul:

  • Kontrollige kas vajate EI30 või EI60 uksi.
  • Otsustage kas võtate heliisolatsiooni poolest tavapärase Rw38dB uksed või soovite veel helipidavamaid (Rw42dB; Rw44dB) uksi.
  • Kui soovite muuta uste avanemise poolt kooskõlastage muudatused Päästeametiga et vältida hilisemaid probleeme. Korteri uks ei tohi takistada teiste majaelanike väljapääsu evakuatsiooniteid pidi.
  • Miljööväärtsuliku piirkonna või muinsuskaitse all oleva hoone puhul tuleb nii ukse profiil, lõiked kui viimistlus kooskõlastada linnaosa valitsuses/ muinsuskaitse ametis.
  • Valige kohe ka tuletõkkeuksele lukustus. Kui vahetate välja korteri uksed koos välisustega, küsige juurde sarjastatud lukustuse võimalust. On mugavam kasutada ühte võtit mis avab nii maja välisukse kui kindla korteri ukse.
  • Kui kortermaja koridorid on külmad ja jäävad külmaks ka peale renoveerimist, on mõttekas korteri ukseks paigaldada tule ja heliisolatsiooni uks clima märkega.

Kortermaja välisukse valikul:

  • Kui trepikojas on üle 6 korteri, ei ole soovitatav panna puitkarkassil ust. Mõistlik on panna metall- või alumiiniumuks, mis on suuremale kasutuskoormusele vastupidav.
  • Otsustades puit lengis ja karkassil ukse kasuks pöörake tähelepanu lisadele. Roostevaba lävepaku kate, löögiplaat ukselehe alla serva- need suurendavad ukse vastupidavust.
  • Koos uksega tuleb kindlasti soetada korralik uksesulgur, mis ei jäta ust kunagi lahti ega lase ka ust tuulega või füüsilise jõuga tagurpidi lüüa, mis tingiks lengi purunemise.
  • Läbi mõelda koheselt lukustus. Kas uks peab ise lukustuma? Kas on vaja samale võtmele südamikke korteri ustele?

Asjaajamise lihtsasutamiseks, küsimustele kiirete lahenduste leidmiseks soovitame võtta nii välisukse kui korteri uksed koos lukustusega ja paigaldusega ühest kohast. Üks firma mõõdab, toodab, paigaldab ja annab ka dokumentatsiooni jaoks vajalikud kaetud tööde aktid. Samuti on võimalike garantiitööde puhul oluliselt kergem pöörduda ühe ettevõtte poole.

Erinevate tuletõkke siseuste ja välisuste, samuti lukustuse ja paigalduse täislahendust üle Eesti pakub Uksed Lukud OÜ. Vajadusel võib laiendada avatäidete valikut akendest kuni siseusteni. Lisaks nõuetele vastavatele toodetele sisu poolest on võimalik tellida omanäolisi erilahendusi nii spoonide, värvide kui ka freeside ning kilp+liist mustrite näol.

Uste valik ei pea olema keeruline. Pöörduge oma projektiga spetsialisti juurde ja nemad aitavad valida õiged tooted.

 

 

 


Vaata lähemalt, missugused on meie valikus olevad siseuksed ja välisuksed. Kui sul on küsimusi, siis võta meiega KONTAKTI või helista +372 5216698

Kui asi hakkas meeldima, siis jaga meie postitust ka oma sõpradega.