Soojapidavad välisuksed korterile

Keegi meist ei soovi, et uksest tuleks tuppa külma õhku. Ust valides on olulised mitmed omadused, kuid meie kliimas on soojapidavus tihti üks tähtsamaid. 

 

Mida tuleb silmas pidada?

Soojapidavuse osas on üheks eelistatumaks materjaliks puit, kuid tänapäeval on ka metalluksed hea soojapidavusega. 

Kuigi meie uksed on soojapidavad, on ikkagi mõistlik paigalda tihendid. Need on soodsad, lihtsasti paigaldatavad ning aitavad küttearvetelt raha kokku hoida.

Enne ukse valimist on oluline teada, kas trepikoda on soe või külm. Sooja koridori siseuks on lubatud paigaldada ruumide vahele, kus temperatuuride erinevus kahel pool ust ei ole rohkem kui 5 kraadi. Kui trepikojad on jahedad, tuleb valida uks, millel on lubatud temperatuuride erinevus kuni 20 kraadi kahel pool ust. Kui koridoris on talvel väga külm, ei sobi neist kumbki ja alustuseks tuleks parandada kortermaja koridoride soojapidavust. 

 

Mida korteri välisust valides silmas pidada

Uks peab sobima kortermaja koridori ülejäänud ustega nii värvilt kui ka stiililt. 

Vali õige uks. Tavaline siseuks ei sobi korteriukseks. 

Tähtis on, et soojapidavad välisuksed korterile oleks tule- ja helikindlad ning vastaks tänapäevastele nõuetele. Paljudel odavamatel ustel pole vajalikke sertifikaate ning nad ei ole turvalised.

Soojapidavad välisuksed korterile on turvalised, kuid vargate peletamisel on oluline ka kvaliteetne lukk. Soovitame valida turvaluku, mis on küll kallim, kuid seetõttu ka tõhusam. 

Meie uksekomplekti kuuluvad ukseleht, lenk, lävepakk, hinged ja lukukorpus. Meie valikus on nii spoonitud  kui ka värvitud, erinevate laiuste ja kõrgustega soojapidavad välisuksed mis on mõeldud korterile. 

Kolm põhjust, miks meiega koostööd teha

1. Aitame suuremate ja väiksemate detailidega

Ust valides on rohkelt olulisi detaile, alates ukse käelisusest ja sellest, kas uks avaneb sisse- või väljapoole, lõpetades erinõuete ja piirdeliistudega. Oleme sinu kõrval, et sinu uks valmiks selline nagu soovid.

2. Teeme kindlaks, et uks sobib omale kohale

Mõõdame ära sinu korteri seinas oleva ava. Tegemist on tähtsa toiminguga, sest vastasel juhul võid endale kogemata osta ukse, millega pole suurt midagi teha.

3. Transpordime ja paigaldame

Viime vana ukse ära ja paneme uue ette.

Skandinaavias hinnatud soojapidavad välisuksed korterile

Oleme Viljandi Aken ja Uks ametlik esindaja. Meie müüdavad soojapidavad välisuksed korterile on kvaliteetsed ning Skandinaavias hinnatud. 

Kui sind huvitavad soojapidavad välisuksed korterile või sul on muid küsimusi meie uste kohta, võta meiega julgelt ühendust. Vastame kõikidele küsimustele ning oleme nii nõu kui jõuga teile ukse valikul abiks.